İlçe Müdürlükleri

Bahşili İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Ahmet TUGAY

Ziraat Mühendisi
İlçe Müdürü

1973 yılında Artvin'in Çoruh ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Artvin'de tamamladı. 2000 yılında Y.Y. Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden mezun oldu. Bakanlığımız Van Tarım İl Müdürlüğünde Teknik eleman olarak görev yaptı. 2001-2004 yılı Giresun-Eynesil İlçe Müdürlüğü, 2004-2010 yıllarında Manisa Turgutlu İlçe Müdürlüğü ve 2010-2013 yılları arasında da Manisa Gölmarmara İlçe Müdürlüğü  yaptı. 15.07.2013 tarihinde Bahşili İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde İlçe Müdürü olarak göreve başladı. 

 
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Telefon :
0318 366 14 87

Faks : 0318 366 15 33
E-mail : ahmet.tugay@tarimorman.gov.tr 

İlçe Mail: bahsili@tarimorman.gov.tr

BAHŞİLİ İLÇESİ

Bahşili'nin de içinde bulunduğu Kırıkkale yöresi Anadolu'da Türkleşme-İslamlaşma süresince ilk açılan yerleşim bölgelerindendir.Öncesinde yüzlerce yıl çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmuştır.Bugünkü Bahşili'ye temel teşkil eden yerleşim birimi eski adıyla Bahşili Köyü, daha sonra Kırıkkale'ye bağlı Bahçeli mahallesi, Bahşili Köy olarak ilk önce Bala ilçe'sinin bir nahiye'si daha sonra sıra ile Kalecik ve Keskin ilçele'rine 1984 yılında Belediye statüsünü kazanmıştır.1989 yılında Kırıkkale il olmasının ardından 09.05.1990 tarih ve 20523 Sayılı Resmi Gazete de yayınlanan 3644 Saylı Kanunla ilçe olarak Kırıkkale iline bağlanmıştır.
Bahşili isminin ise Sultan Murat'ın emrindeki bir grup askere "Orta Anadolu da kendinize bir yurt edinin"diyerek bağışta bulunduğu ve daha sonra bu toprakların Bahşili olarak anılmaya başlandığı bilinmektedir.


Bahşili  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADISOYADIİLİLÇEGÖREV/UNVAN
AHMET TUGAYKIRIKKALE BAHŞİLİMüdür
LALE GÜLÜNAYKIRIKKALE BAHŞİLİMühendis
H. YUNUS ÖZDEMİRKIRIKKALE BAHŞİLİMühendis
DAVUTBALCIKIRIKKALE BAHŞİLİMühendis
​RECEP
​BULUT
​KIRIKKALE
​BAHŞİLİ
​Veteriner
MUSTAFAARSLANKIRIKKALE BAHŞİLİVeteriner
SELÇUK SİLSÜPÜRKIRIKKALE BAHŞİLİTekniker
RAMAZAN ÖNGERKIRIKKALE BAHŞİLİTekniker
EMİNE TUGAYKIRIKKALE BAHŞİLİTekniker
MUSTAFA ERDALKIRIKKALE BAHŞİLİTekniker
ÇETİN YAMANKIRIKKALE BAHŞİLİTeknisyen
YUNUS YORULMAZKIRIKKALE BAHŞİLİVet.Sağ.Teknisyeni
​ONUR​KARATAŞ​KIRIKKALE​BAHŞİLİ​Vet.Sağ.Teknisyeni
EYÜPÇELTİKKIRIKKALE BAHŞİLİTeknisyen
​HAYDAR​ÜZÜMLÜ​KIRIKKALE​BAHŞİLİ​GHS
BÜNYAMİNKÜTÜKOĞLUKIRIKKALE BAHŞİLİŞöfor
KEMAL AVCIKIRIKKALE BAHŞİLİİşçi
​METİN
​KAPLAN
​KIRIKKALE
​BAHŞİLİ
​Bekçi
ÜNALONARKIRIKKALE BAHŞİLİİşçi Traktör Şöforü

 
İLÇENİN GENEL TANITIMI

Bahşili İlçesi Kırıkkale şehir merkezine 5, Ankara'ya 80, Ankara-Kayseri yoluna ise 3 km. mesafede, Kızılırmak'a 11 km. kıyısı bulunan 243 km² yüzölçümüne sahip 700 rakımlı bir yerleşim yeridir. Bahşili eski bir yerleşim yöresidir. XI. yüzyıldan itibaren Türklerin iskanına açılmıştır.


 

Balışeyh İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Fatma Duygu KARA 
İlçe Müdür V.
Ziraat Mühendisi


 1975 yılında Aydın'ın Nazilli İlçesinde doğdu. İlk Öğrenimine Almanya'nın Nürnberg şehrinde başladı.  İlk, orta ve lise öğrenimini Nazilli'de tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü’nden mezun oldu. Memuriyetine 2000 yılında Mülga Köy Hizmetleri Konya 2. Bölge Müdürlüğünde başladı. 2003-2004 Yılları arasında Mülga Köy Hizmetleri Ankara Il Müdürlüğünde, 2004-2005 Yılları arasında Mülga Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünde, 2005-2010 yılları arasında Bakanlığımız Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünde, 2010-2015 yılları arasında Kırıkkale Tarım Il Müdürlüğünde Teknik Eleman olarak görev yaptı. Aynı zamanda C sınıfı İş Güvenliği Uzmanıdır. 02.02.2015 tarihinde Balışeyh İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde İlçe Müdür Vekili olarak göreve başladı.  Evli ve bir çocuk annesidir.


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon : 0318 713 71 110318 713 71 11

Faks : 0318 713 71 11

E-mail : fatmaduygu.kara@tarimorman.gov.tr

İlçe Mail: baliseyh@tarimorman.gov.tr

 Balışeyh Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADISOYADIİLİLÇEGÖREV/UNVAN
F. DUYGUKARAKIRIKKALEBALIŞEYHZİRAAT MÜHENDİSİ
​İSMAİL EMREGÜRBÜZERKIRIKKALEBALIŞEYHZİRAAT MÜHENDİSİ
FATOŞ
BOZKURT
KIRIKKALEBALIŞEYHZİRAAT MÜHENDİSİ
ERSANTÜRKOĞLUKIRIKKALEBALIŞEYHZİRAAT MÜHENDİSİ
​MESUT​ÇİFTÇİ​KIRIKKALE​BALIŞEYH​ZİRAAT MÜHENDİSİ
​NEVİN​YUMRUK​KIRIKKALE​BALIŞEYH​ZİRAAT MÜHENDİSİ
​PERUZE ​PINAR​KIRIKKALE​BALIŞEYH​MÜHENDİS
ERDALÖCALKIRIKKALEBALIŞEYHVETERİNER HEKİM
FUNDA ÜLKÜSAĞLAM VURALKIRIKKALEBALIŞEYHVETERİNER HEKİM
GURURKOCAKAPKIRIKKALEBALIŞEYHVETERİNER HEKİM
​ALAATTİN OZAN​EKİNCİ​KIRIKKALE​BALIŞEYH​VETERİNER HEKİM
​CUMALİ​YAKUT​KIRIKKALE​BALIŞEYH​VETERİNER HEKİM
NURETTİNKARTALKIRIKKALEBALIŞEYHVET.SAĞ.TEKNİSYENİ
​GÜNER
​SATILMIŞ
​KIRIKKALE
​BALIŞEYH
​VET.SAĞ. TEKNİSYENİ
​OSMAN CİHAN​İNCEER​KIRIKKALE​BALIŞEYH​TEKNİSYEN
AHMETAYYILDIZKIRIKKALE BALIŞEYHMEMUR
​SATI​KAYA​KIRIKKALE​BALIŞEYH​MEMUR
ÖZKANSANCAKKIRIKKALE BALIŞEYHİŞÇİ
FEHMİDEMİRELKIRIKKALEBALIŞEYHİŞÇİ
YONUSCOŞGUNKIRIKKALEBALIŞEYHŞOFÖR
ABİDİNERKIRIKKALEBALIŞEYHŞOFÖR


İLÇENİN GENEL TANITIMI

COĞRAFİ KONUM: İlçemiz kuzeyde Sulakyurt İlçesiyle 24 km., güneyde Keskin İlçesiyle 12 km., doğuda Delice İlçesiyle 35 km. ve batıda Kırıkkale Merkez İlçesiyle 47 km. mülki sınırları ile çevrilmiş olup, toplam 136 km. mülki sınırlara ve 615 km2 yüzölçümüne sahiptir.
İlçemizden geçen E-88 Devlet Karayolunun Ankara'yı Karadeniz ve Doğu İllerine bağlayan önemli yollardan biri olması ayrıca Devlet Karayollarına paralel olarak D.D.Y.' nın geçmesi İlçenin önemini arttırmaktadır.
İKLİMİ: İlçemizde genellikle karasal iklim sürmekte olup, yazları sıcak ve kurak, kışları genellikle soğuk ve kısmen kar yağışlıdır. Bölge tipik karasal iklimin hava şartlarına sahip olmakla beraber birkaç km. aralıkla değişik hava şartlarıyla karşılaşmak mümkündür. Kış ve ilkbahar mevsimlerinde vadi ve yüksek yamaçlarda sis olur. Bölgedeki hakim rüzgar yıldız ve poyrazdır.
COĞRAFİ YAPISI: Bölgenin en yüksek kesimi güneyde bulunan Denek Dağı ile kuzeydoğuda bulunan Koçubaba Seydim tepesidir. Bu iki bölümde E-88 Devlet Karayoluna gelindikçe alçalan bir arazi kesimi mevcuttur. E-88 Devlet Karayolunun bulunduğu kısım düz ve ova görünümündedir. Bölge arazisinin hemen hemen tamamı tarım alanıdır. İlçe dahilinde en yüksek rakım 1140 m., en düşük rakım ise 872 m., ortalama rakım ise 1000 m.dir. Bölgede dağ olarak adlandırabileceğimiz Keskin İlçesi hududunu teşkil eden Denek Dağı 1140 m. dir. Bölgede Kenanbeyobası Köyünün Azgın Yaylası mevcut olup, yaylanın elektriği ve yolu mevcuttur.
İlçemizin Koçubaba-Ulaklı ve Selamlı Köyleri alanı meşe ormanları ile kaplıdır. Denek Dağı eteklerinde cılız fundalıklar ve meşelikler mevcuttur. 
İlçemizin ; Merkez, Akçakavak, Aydınşeyh, Aşağıkarakısık, Beyobası, Beşbıçak, Bıyıkaydın, Battalobası, Dikmen, Eldelek, Hüseyinobası, Hıdırşeyh, Işıklar, İzzettin, Kırlangıç, Kılevli, Karalı, Kenanobası, Kulaksız Kasabası, Kösedurak, Koçubaba Kasabası, Kargın, Mehmetobası, Selamlı, Ulaklı, Uzunlar, Yenili, Yenice, Yukarıkarakısık Köyü ile 26 köy, 2 belde, 1 merkez ilçe olmak üzere


Çelebi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Yıldıray AYAN

İlçe Müdür V.

Veteriner Hekim

 

1969 Kırıkkale doğumluyum 1986 da Kırıkkale Lisesi'nden muzun oldum.1992 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi'ni bitirdim.

Mezuniyet 13 Mayıs 1993 yılında Keskin Belediyesi'ne başladım. 1996 yılında Tarım Bakanlığı'na geçiş yaparak Mardin Nusaybin ilçesine ilçe müdürü olarak atandım. 1997 yılında Çorum İl Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü yaptım. 1998 yılında Kırşehir Akpınar ilçesine İlçe Müdürü olarak atandım. 4 yıl Akpınar ilçesi 4 yıl Akçakent ilçesi ve 8 yıl da Kırşehir Merkez Hayvan Sağ.  Yet. ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü'nde görev yaptım.

Halen Çelebi İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü'nü vekâleten yürütmektedir.

Telefon : 0318 414 50 010318 414 50 01
Faks : 0318 414 50 01
E-mail : yildiray.ayan@tarimorman.gov.tr

İlçe Mail: celebi@tarimorman.gov.tr

ÇELEBİ İLÇESİ

Çelebi ilçesi,tarihi seyri kayıtlarında pek fazla görülmeyen bir beldedir. Kuruluşu ile ilgili pek çok rivayetler olan ilçenin çok eski tarihlere dayanan bir geçmişinin olduğu muhakkaktır.
İlçe etrafında henüz ciddi manada bir kazı çalışması olmamakla birlikte,tesadüfen rastlanan mezarlıklar,bina temelleri,çok eski meyve ağaçları,kale kalıntıları ile çeşme yalakları bunu göstermektedir.
Çelebi,Anadolu’nun Türkleşme ve İslamlaşma döneminin başlangıcı olarak bilinen Anadolu’nun, fethinin ilk zamanlarında şark’ı Garb’a bağlayan yolların en önemlisi olan Kırşehir-Ankara yolunun birkaç km yakınında bulunan ve karalık olarak bilinen mevkiinden iskan eden köylülerle meskun hale gelmiştir. Genelde ziraatla uğraşan bu insanların kurduğu köyün o günkü yerleri, Çelebi’ nin uzağında bir mezra hükmündedir. Daha sonraları ise Türkmen aşiretinin Haremeyn koluna mensup bir kafile, diğer Türkmen diğer Türkmen kollarında adet olduğu üzere, Çelebi dağının çanağı olarak tarif edilen ve bu gün kavas özü olarak da bilinen yere gelerek yerleşmişlerdir. Hayvancılık ve Avcılıkla geçimlerini sağlayan Türkmenler için burası artık ileriye dönük yerleşim yeri olmuştur.
Muhtemel bilgi ve rivayetlere göre merkezi hükümetin kabul ettiği ve kahyalık verdiği birim, Türkmenlerin oturduğu bu günkü Çelebi’ nin yeridirHükümet temsilciliğinin verilmesi ve Karalık’ ta oturan köylerin yukarı çelebiye bağlanması ile bu iki yerleşim birimi arasında tanışıklıklar, dostluklar, hısım ve akrabalıklar sonucu yavaş yavaş birleşme hareketliliğine girişilmiştir.

Yukarıda Çelebi’ ye çıkan köylüler, Karalık’ ta bulunan arazilerini bırakmamış, yakın zamana kadar yazları tarla ve bahçe işlerinin çıktığı zamanlarda giderek ziraatlarına devam etmişlerdir.


Çelebi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADISOYADIİLİLÇEGÖREV/UNVAN
YILDIRAYAYANKIRIKKALEÇELEBİİlçe Müdürü
BARIŞKUZUCUKIRIKKALEÇELEBİZiraat Mühendisi
​M. FATİH
​ERDEN
​KIRIKKALE
​ÇELEBİ
​Mühendis
YUSUFKARTALCİKIRIKKALEÇELEBİİşci
YASİNKARAKOÇKIRIKKALEÇELEBİHizmetli Memur
MEVLÜTŞARLAYANKIRIKKALEÇELEBİŞoför

 

COĞRAFİ KONUM:
Konumu itibariyle Çelebi dağı eteklerine kurulmuştur. Batısında Bala ve Karakeçili ilçeleri, kuzeyinde Keskin ilçesi, doğusunda ve güneyinde Kaman ilçesi ile sınırdır. Ankara'ya 115 km. Kırıkkale'ye 57 km. Kayseri yolu kavşağına (Keskin ilçesine doğru) 27 km mesafesi vardır. İlçenin yüzölçümü 180.000 da, Rakımı 1275 metredir.
İklimi, İç Anadolu bölgesinin tipik kara iklimine sahiptir. Kışları oldukça sert ve kar yağışlı, hava sıcaklığı kış boyunca genelde sıfırın altında seyreder. Yazları ise sıcak ve kurudur. İlkbahar mevsimi çok kısa sürer. Yağışlar az olduğundan yaz mevsiminde bitki örtüsü bozkır görünümünü alır. Yağışlar çoğunlukla sonbahar ve kış mevsiminde düşer.
İlçemizin on dört köyü mevcut olup bunlardan dördünde sulu tarım yapılabilmektedir.


 

Delice İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Ali Can YORULMAZ

 Veteriner Hekim
İlçe Müdür V. ​


 İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon : 0318 618 52 530318 618 52 53

Fax : 0318 618 52 53

E-mail :  

İlçe Mail: delice@tarimorman.gov.tr

 Delice Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADISOYADIİLİLÇEGÖREV/UNVAN
Ali Can
YORULMAZ

KırıkkaleDeliceVet. Hek. İlçe Müd. V
Veli YasinÖZSARIKırıkkaleDeliceVet.Hek.
AsiyeHANKırıkkaleDeliceMühendis
​HamzaEDİZKırıkkaleDeliceMühendis
​Alpay
​SUNGUR
​Kırıkkale
​Delice
​Mühendis
​Başak
​TAŞELİ
​Kırıkkale
​Delice
​Mühendis
​Fadime
​SARITAŞ
​Kırıkkale
​Delice
​Mühendis
​Derya
​UZUNÇAM
​Kırıkkale
​Delice
​Mühendis
​Osman
​İPEK
​Kırıkkale
​Delice
​Mühendis
​YunusVURALKırıkkaleDeliceVet.Hek
​Mustafa​GÜRLEK​Kırıkkale​Delice​Vet.Hek.
MuratALTINOKKırıkkaleDeliceV.H.K.İ
ArslanAKDOĞANKırıkkaleDeliceTekniker
​Sezai​AYAR​Kırıkkale​Delice​Memur
​İbrahim​ATALAY​Kırıkkale​Delice​​Memur
DursunUYANKırıkkaleDeliceŞoför
BekirÖZBEKMEZKırıkkaleDeliceŞoför
ŞabanOĞUZKırıkkaleDeliceHizmetli
​Ali​SARIKAYA​Kırıkkale​Delice​Hizmetli
Hacı ArslanSAĞLAMKırıkkaleDeliceHizmetli
AyanALTUNYURTKırıkkaleDeliceTarım Hiz.


DELİCE
COĞRAFİ    KONUM
İlçemiz  doğuda Sungurlu (Çorum) ve Yerköy (Yozgat) İlçeleri, batıda  Balışeyh (Kırıkkale) güneyde Keskin  İlçesi ve  Kırşehir İli , Kuzeyde ise Sulakyurt İlçesi ve Çankırı İli   ile çevrilidir.  750 Km2'lik bir alana sahip olan Delice İlçesi 34 derece doğu boylamı ile 40 derece kuzey enleminin kesiştiği noktada yer almaktadır. Yüksekliği 750 metredir.
İlçenin iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve nispeten yağışlıdır. Devlet Meteoroloji İşletmesi verilerine göre 1963-1997 yılları arasındaki  ortalama yağış 388 mm, ortalama sıcaklık 12 derecedir. İlçe genelde engebeli bir topografya ya sahiptir. Bu engebe , kotun yükseldiği kuzey ve kuzey doğu kesimlerine doğru artmaktadır. Güney bölgeler ve Delice Irmağına yakın bölgeler düz ova görünümündedir. İlçenin en yüksek noktaları kuzeyde Tokuş Dağının zirveleri, (1385 Metre), Elmalı köyü doğusundaki Sarı Tepe (1291 Metre) ve Kuzeydoğuda Üç Dede Tepesidir. (1289 Metre) İlçenin orta ve güney bölümü ekili ve çıplak arazilerle kaplıdır. Özellikle Jipslerle kaplı tuzlu arazilerde bitki yetişmemektedir. Kuzey bölgelerin yükseklikleri seyrek  ormanlarla kaplıdır. İlçe sınırları içerisinde Delice Irmağı dışında yüzey suyu kaynakları çok sınırlıdır. Her mevsim akışı olan Delice Irmağından az da olsa sulama yapılmaktadır. Ancak, Delicenin yan kolları gerek havzaların küçüklüğü, gerekse yağışlardın yetersizliğinden yaz aylarında kurumaktadır. Bu yan kollardan kuzeydeki Büyükavşar' dan gelen  ve güneyde Çongar' dan Tavaözü'ne doğru akan Çongar Özü Deresi (Kılıçözü Deresi)kaynaklarla beslenmektedir. Bu kaynaklardan sulamada yararlanılmaktadır.


Karakeçili İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Aydın BÜTÜN

İlçe Müdür V.

Veteriner Hekim

 

1983 yılında Ankara'nın Nallıhan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Nallıhan'da tamamladı. 2007 yılında Van Yüzüncü Yıl  Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. 2009 yılında Veteriner Hekim olarak Ağrı Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde memuriyete başladı.2009-2013 yılları arasında burada görev yaptıktan sonra 2013 yılı  Ekim ayında Karakeçili İlçe Gıda Tarım  ve Hayvancılık Müdürlüğüne tayin oldu. 2014 yılı Eylül ayında Karakeçili İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde İlçe Müdürü olarak göreve başladı. Göreve halen devam etmekte olup evli ve bir çocuk babasıdır.

E-Mail : aydin.butun@tarimorman.gov.tr

İlçe Mail: karakecili@tarimorman.gov.tr

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon : 0318 474 34 920318 474 34 92

Faxs: 0318 474 38 020318 474 38 02

TARİHİ ve COĞRAFİ YAPISI

Karakeçili,Oğuzların 24 kolundan biri olan Bozok Kolundan Oğuzhan’ın büyük oğlu Günhan’ın mensup olduğu Kayı Boyu’nun en büyük aşireti olan Karakeçili Aşireti, 1219 yılında Ertuğrul Gazi önderliğinde 1225 yılına kadar Aras ırmağı sularıyla sulanan Pasin Ovasında kalıp sürmeli çukurunda kışlıyorlardı. Daha sonra buraya sığmayan ve göçlerle kalabalıklaşan Kayı’lar, Anadolu içlerine doğru  göçe başlarlar.

Karakeçili, Kayı Oğuzları, Anadolu kapıları Türklere açıldıktan sonra Azerbaycan üzerinden Doğu Anadolu’dan Anadolu’ya büyük göç dalgaları halinde girmeye başlarlar. Daha sonra yöreye gelip yerleşen Oğuz Türkmen boylarıyla sürmeli çukurunda Pasinleri, Ahlat’ı ve Suruç’u kışlak ve yaylak olarak kullanan Kayı’lar Ankara’ya gelip Karacadağ yöresini kendilerine yurt edinmişlerdir.

İlhanlıların 1258 yılında Anadolu’ya girmeleri ve bu yöreyi ele geçirmeleri üzerine Ertuğrul Gazi, Kayı boyu ile birlikte Söğüt ve Domaniç yöresine göç ederek orada yerleşmişlerdir. Ancak Söğüt ve Domaniç’e gitmeyen Horasan Türkmen grubuna mensup kayı boyu Karakeçili cemaati bu günkü Karakeçili’ yi kurmuşlardır. Osmanlı döneminde Ankara sancağına bağlı kalmış ve 1957 yılında Bala ilçesine bağlı iken belediye teşkilatına kavuşmuş olan Karakeçili, 25.05.1990 gün ve 3644 sayılı Kanun ile de ilçe olmuştur.

Coğrafi Yapısı

Kuzeyinde Bahşili, doğusunda Keskin ve Çelebi ilçeleri, güneyinde Ankara’nın Bala ilçesi ile çevrili olan Karakeçili 225 km2 yüzölçümlü olup, bunun 117 km2 si Tapuya tescillidir. Kırıkkale’ye 35 km, Keskin’e 30 km, Çelebi’ ye 25 km, Bala’ya 25 km ve Ankara’ya 95 km uzaklıktadır. İlçenin rakımı 1.100 dür.

İklimi, İç Anadolu bölgesinin tipik kara iklimine sahiptir. Kışları oldukça sert ve kar yağışlı olup hava sıcaklığı kış boyunca genelde sıfırın altında seyreder. Yazları ise sıcak ve kurudur. Yağışlar az olduğundan yaz mevsiminde bitki örtüsü bozkır görünümünü alır. Yağışlar çoğunlukla sonbahar ve kış mevsiminde düşer.

Karakeçili Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADSOYADİLİLÇEGÖREV/UNVAN
AydınBÜTÜNKırıkkaleKarakeçiliİlçe Müdür V.
​Emine
​DUMAN
​Kırıkkale
​Karakeçili
​Vet. Hekim
​Yusuf Fatih
​YAZICI
​Kırıkkale
​Karakeçili
​Vet. Hekim
​Orhan
​GÜVENÇ
​Kırıkkale
​Karakeçili
​Mühendis
MuratKARATEPEKırıkkaleKarakeçiliMühendis
​Bünyamin
​PEHLİVANLI
​Kırıkkale
​Karakeçili
​Tekniker
İsmailMERTKırıkkaleKarakeçiliVet.Sağ.Teknisyeni
MusabBOZKURTKırıkkaleKarakeçiliBilgisayar İşletmeni
​Ali​KARAYEL​Kırıkkale​Karakeçili​Memur
​Kamber​KARAYEL​Kırıkkale​Karakeçili​İşçi

 

 
 

Keskin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

SERDAL AVCI

Veteriner Hekim
İlçe Müdür V.

 

1983 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Nevşehir’de tamamladı.2000 yılında Konya Veteriner Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu.2006 yılında Nevşehir Acıgöl İlçesinde Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak göreve başladı.2009 yılında Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne geldi.2013 yılında Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesini bitirdi. Bir yıl İl müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su ürünleri Şubesinde görev yaptıktan sonra 15.07.2014 yılında Keskin İlçesine Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü olarak vekâleten atandı. Evli ve 1 çocuk babası.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Telefon : 318 515 30 60318 515 30 60
Faks :
E-mail : serdal.avci@tarimorman.gov.tr

İlçe Mail: keskin@tarimorman.gov.tr

Keskin Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADISOYADIİLİLÇEGÖREV/UNVAN
SerdalAVCIKırıkkaleKeskinİlçe Müdür V.
Orhan DEMİRKırıkkaleKeskinZiraat Mühendisi
NecibeTAŞKırıkkaleKeskinZiraat Mühendisi
ErcanESERKırıkkaleKeskinZiraat Mühendisi
ZehraPOLATKırıkkaleKeskinZiraat Mühendisi
AyşegülSERİNKırıkkaleKeskinZiraat Mühendisi
Orhan GÜNDOĞDUKırıkkaleKeskinZiraat Mühendisi
​Hülya​ÇEVİK​Kırıkkale​Keskin​Ziraat Mühendisi
​Ahmet Kutal​ÇEVİK​Kırıkkale​Keskin​Ziraat Mühendisi
​​Osman​KÜRKÇÜ​Kırıkkale​Keskin​Veteriner Hekim
Emine SAĞDIÇKırıkkaleKeskinVeteriner Hekim
ÇetinTUNCAYKırıkkaleKeskinVeteriner Hekim
Mücahit KANDEMİRKırıkkaleKeskinVeteriner Hekim
SerkanKEMALLIKırıkkaleKeskinVeteriner Hekim
Feridun IşınCONERKırıkkaleKeskinVeteriner Hekim
Çağatay​​DÖNMEZ​Kırıkkale​Keskin​Veteriner Hekim
​Kenan​ÇANGA​Kırıkkale​Keskin​Tekniker
​Efrail​İRGE​Kırıkkale​Keskin​Tekniker
​Emre​ÇALIM​Kırıkkale​keskin​Bilgisayar İşletmeni
​Gökmen​AKALIN​Kırıkkale​Keskin​İşçi       (Şoför)
​Şuayip​KARTALCI​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Şinasi​KARTALCI​Kırıkkale​keskin​İşçi
​Şinasi ​AYAS​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Servet​ERELİ​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Kerem​DEMİRELLİ​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Hakan​ÖT​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Emin​BEKAR​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Dursun​ARU​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Bayram​SONKAYA​kırıkkale​keskin​İşçi
​Ali​SARIYAR​Kırıkkale​Keskin​İşçi
​Adem​ACAR​Kırıkkale​Keskin​​İşçi
​Ethem
KARTALCI​Kırıkkale​Keskin​İşçi​
​Murat
ÇAKILTEPE​​Kırıkkale
​Keskin
​Hizmetli Memur
​Şinasi
​AYAS
Kırıkkale​Keskin​İşçi​


İLÇENİN GENEL TANITIMI
Keskin İlçesi Kırıkkale şehir merkezine 25, Ankara'ya 100, Kırşehire ise 80 km. mesafede, 243 km² yüzölçümüne sahip 700 rakımlı bir yerleşim yeridir. Evliya Çelebi, Seyahatnamelerinde Sivas Eyaleti' ne bağlı Sancaklardan söz ederken Çorum Sancağı'ndan sonra Keskin Sancağı'ndan da söz etmektedir. Önceden Ankara'nın bir ilçesi olan Keskin, 3587 Sayılı Yasa ile 17.08.1989 tarihinden itibaren Ankara İli'nden ayrılarak Kırıkkale İli' ne bağlanmıştır.

 
 

Sulakyurt İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Ercan ACIDUY

Ziraat Mühendisi

Sulakyurt İlçe Müdür V.


1984 yılında Yerköy’de doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Yerköy de tamamladı. 2007 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu. 2009-2013 yıllarında Kağızman İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2013-2016 yılında Bartın Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde görev yaptı. 25.06.2018 tarihinde Sulakyurt  İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne İlçe Müdürü  olarak atandı. Halen bu görevini yürütmektedir.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ  


Telefon: 0318 812 70 100318 812 70 10

Faks: 0318 812 70 08

E-mail : 

İlçe Mail: sulakyurt@tarimorman.gov.tr

  Sulakyurt Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADI SOYADIÜNVANIBRANŞ - ÖĞRENİM DURUMU
Ercan ACIDUY
İlçe Müdür V.Tarla Bitkileri Bölümü
Kürşat Gazi BOYACIVeteriner HekimVeteriner Hekim
Haydar SÜNBÜLVeteriner HekimVeteriner Hekim
Mücahit BALOĞLUVeteriner HekimVeteriner Hekim
​Elif DOĞAN
​Mühendis
​Mühendis
​Erdinç KAYA
​Mühendis
​Mühendis
​Hatice YEDİÖZ
​Mühendis
​Mühendis
​Zehra DOĞRUL
​Mühendis
​Mühendis
Abdulkadir ALKANVeteriner Sağlık TeknikeriTarım Ön Lisans
Yunus ATALAYMühendisToprak Bölümü
Cemile GÖÇERMühendisHayvansal Üretim Bölümü
Seyit TAMKOÇMemurLise
Haydar TATŞoförEndüstri Meslek Lisesi
Haydar BABAYİĞİTŞoförOrtaokul
Fikret ERDOĞANİşçi (Hayvan Bakıcısı)Lise
Dursun ALTUNİşçi (Tarım Hizmetlisi)Ortaokul​


İLÇENİN GENEL TANITIMI 

İlçemiz 15. Yüzyılda Kalecik Nahiyesine bağlı köy olarak Şeyh Şami tarafından kurulmuştur. 3578 Sayılı Yasa ile 1989 yılından itibaren ANKARA İlinden ayrılarak KIRIKKALE İline bağlanmıştır. Sulakyurt ilçesi 741 km2'lik alanıyla Kırıkkale ilinde Orta Anadolu yaylasının kuzeyinde yer almaktadır. İlçe merkezi ve köylerinin büyük bir bölümü Karagüney Dağlarının kuzey platoları üzerinde bulunmaktadır. Batısında Ankara ili Kalecik ilçesi, güneyinde Kırıkkale merkez ve Balışeyh ilçeleri, doğusunda Delice ve Çorum ili Sungurlu ilçesi, kuzeyinde de Çankırı merkez ve Kızılırmak ilçeleri ile çevrilidir.
Denizden yüksekliği 830 metre, yıllık ortalama sıcaklığı 11 derece ve ortalama yağış miktarı ise 410 mm. dir. İlçede kara iklimi hakim olup, tabi bitki örtüsünü bozkırlar teşkil eder. Bölgemiz 1071 Malazgirt Zaferinden sonra Türk toprağı olmuştur.

 
 

Yahşihan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Özgür BAŞYİĞİT
İlçe Müdür V.
Ziraat Yüksek Mühendisi


1973 Yılı Kırıkkale ili doğumlu olup ilköğretim ve ortaöğrenim eğitimini burada tamamladı.  Daha sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini aldı. 
Çalışma hayatına Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanlığın da başladı. Üç yıla yakın Üniversite’de peyzaj, ağaçlandırma, meyve bahçeleri ve serada süs bitkileri yetiştiriciliği gibi faaliyetleri yürüttü. Daha sonra sırasıyla Balışeyh İlçesinde KÖYMER projesi kapsamında üç yıl çeşitli köylerde tüm tarımsal faaliyetlerle ilgili olarak çalıştı. Projenin isminin değişmesi ile TARGEL Projesi kapsamında farklı köylerde çalışmaya devam etti. 
Tarımsal Faaliyetlerle ilgili çalışmaya devam ederken, Kaymakamlık tarafından proje ofisi kurularak ek bir görev tevdi edildi.  5 yıla yakın bir süre proje uzmanı olarak, proje ofisi sorumluluğunu da yürüttü. Kalkınma Ajansları, İç İşleri Bakanlığı ve İş- Kur  hibeleri  kaynaklı bir çok projenin hazırlanması ve uygulanmasında proje koordinatörü olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk sahibidir.


İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Telefon : 0318 357 35 020318 357 35 02
Faks : 0318 357 22 63
E-mail : 

İlçe Mail: yahsihan@tarim.gov.tr

Yahşihan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Personel Listesi

ADI SOYADIİLİİLÇESİGÖREVİ
Özgür BAŞYİĞİTKırıkkaleYahşihanMüdür V.
Uğur Coşkun ÖZÇELİKKırıkkaleYahşihanMühendis
Erdem BÜYÜKHANKırıkkaleYahşihanMühendis
Zübeyir ERDOĞANKırıkkaleYahşihanMühendis
Yeliz ÇALIŞKANKırıkkaleYahşihanMühendis
​Özgün ÇELİK
​Kırıkkale
​Yahşihan
​Mühendis
Erkan BERKSOYKırıkkaleYahşihanVeteriner Hekim
​Hakan ENVER
​Kırıkkale
​Yahşihan
​Veteriner Hekim
Ceyda DÜNDARKırıkkaleYahşihanVeteriner Hekim
Maksut DEMİRCİKırıkkaleYahşihanTekniker
Atilla BATİTKırıkkaleYahşihanTekniker
Arabali ÇAVDARKırıkkaleYahşihanTekniker
Murat ÖZTÜRKKırıkkaleYahşihanTekniker
Mehmet ERDALKırıkkaleYahşihanTekniker
​Bircan MANAY
​Kırıkkale
​Yahşihan
​Tekniker
Tahsin ERTÜRKKırıkkaleYahşihanVet. Sağ. Teknkr.
Hasan HACIOĞLUKırıkkaleYahşihanVet. Sağ. Teknkr
Oğuzcan ALTUNKırıkkaleYahşihanVet. Sağ.Teksyn
​Gaye ERKOÇ
​Kırıkkale
​Yahşihan
​Teknisyen
Azmi ERDOĞANKırıkkaleYahşihanMemur
Ahmet UZELKırıkkaleYahşihanİşçi
Turgay Tacettin KAYAKırıkkaleYahşihanİşçi
Sadrettin ÜNAL
KırıkkaleYahşihanİşçi ​


​İLÇENİN GENEL TANITIMI
COĞRAFİ KONUM :
İlçemiz deniz seviyesinden 680m Rakımlı, İç anadolunun Demirlibel, Ardıçlı tepeleriyle Küre ve Delikli Dağları ile çevrilmiştir.Arazisi oldukça verimli olup, kaynak suları çıktur. Yahşihan Kızılırmak Nehrinin sağ doğu kıyısında, Karagüney Dağının güney eteklerinde kurulmuştur.Yahşihan ilçemizin Güneyinde Bahşili, Doğusunda Kırıkkale İl Merkezi, batıda Elmadağ İlçesi ve kuzeyinde Kalecik İlçeleri ile çevrili olup, yüz ölçümü 6970 hektar dır.
bölge ılıman iklim kuşağında yer almakla bereber, karasal iklimin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve yağışlı geçer. Yazın en yüksek sıcaklık 30 - 35 C,kışın ise ısı ortalaması 2-5 C ye düşmektedir. İlçemizi Kızılırmak Nehri ikiye bölmektedir. Arazi sulamasında ağırlıklı olarak yeraltı su kaynakları kullanılmaktadır.


''