23.11.2018 / Gösterim Sayısı : 71

İL MÜDÜRÜ HAYVANCILIK İŞLETMESİNİ ZİYARET ETTİ

#İL MÜDÜRÜ HAYVANCILIK İŞLETMESİNİ ZİYARET ETTİ

​İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı YILMAZ, Karakeçili ilçesi Sulubük köyünde bulunan Mustafa ERGEÇ’ e ait 22.433 m2 arazi üzerine kurulmuş, 700 hayvan kapasiteli ve şu anda 338 büyükbaş hayvan bulunan Hayvancılık işletmesi tesislerinde incelemelerde bulundu.

İlgili Şube Müdürleri ve İlçe Müdürümüzün de katıldığı ziyarette, İl Müdürümüz YILMAZ, işletme sahibi Mustafa ERGEÇ ten işletme hakkında bilgi aldı. ERGEÇ, işletme kapasitesinin arttırılacağını ve 3000 başlık bir kapasiteye ulaşmayı hedeflediklerini söylemiştir.
İl Müdürü Sırrı YILMAZ, şunları kaydetti: “İşletmemiz çok iyi bir seviyeye gelmiş, tesis olarak ve işin ehli çalışanlar olarak işletmeyi çok iyi bir noktaya getirdikleri görülmektedir. İşletmemizin Bakanlığımızın vermekte olduğu teşviklerden yararlanarak kapasitesini artırması ve büyümesi dileğindeyiz. İşletme sahibi Mustafa ERGEÇ beye hayırlı ve bereketli kazançlar dilerim.
Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette; İl Müdürümüz YILMAZ, üreticimize buzağı ölümlerinin önlenmesinin öneminden bahsederek, büyükbaş hayvanların bakım ve beslenmeleriyle ilgili pratik bilgiler verdi.            
Üreticimiz, İl Müdürümüze teşekkür ederek, kendilerini işletmesinde görmekten duyduğu memnuniyeti  ifade etti.''