T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TEK ADIMDA HİZMET BÜROSU İLE ÇİFTÇİMİZE HIZLI HİZMET

Yayın Tarihi : 14.10.2021

​İl Müdürlüğümüzün uygulamaya koyduğu “Tek Adımda Hizmet Bürosu” açılış töreni İl Müdürlüğümüz kampüsünde gerçekleştirildi.

Törene Vali Yardımcımız Sayın Tunahan ÇİL, Bitkisel Üretim Genel Müdürümüz Sayın Dr. Mehmet HASDEMİR, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Daire Başkanımız Sayın Davut ÖZGÜR, Tohum Tescil ve Sertifikasyon Test Merkez Müdürümüz Sayın Şakir BERKTAŞ, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Murat ÇAYKARA, İlimiz Kurum Müdürleri, İlçe Kaymakamlarımız, Şube ve İlçe Müdürlerimiz, Ziraat Odası Başkanlarımız ve çok sayıda çiftçimiz katıldı.
Tören de açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Açılışını yapacağımız Tek Adımda Hizmet Bürosuyla üretimde başrol oynayan değerli çiftçilerimizin İl Müdürlüğümüzden en çok talep ettikleri evrak hizmetlerini, oluşturmuş olduğumuz birimlerle bir çatı altında toplayarak çiftçilerimize büyük kolaylık sağlanacaktır. Bu yönüyle İlimizde faaliyete geçireceğimiz TEK ADIMDA HİZMET BÜROSU örnek teşkil edebilecek bir uygulama olacaktır.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Tek Adımda Hizmet Bürosu açılışı gerçekleştirildi. Tek Adımda hizmet bürosunda yapılan açılışın ardından burada görevli personellerden sunulan hizmetler konusunda bilgi alındı. Burada bir açıklama yapan İl Müdürümüz YILMAZ; “Tek Adımda Hizmet Bürosu bünyesinde; Çiftçi Kayıt Sistemi Birimi, Hayvan Sağlığı Birimi ve Zirai Gelir Birimleri faaliyet gösterecek. Üreticilerimiz; Çiftçi Kayıt Belgesi ve Başvurusu, Hayvan Varlığı Listesi, Hayvan Pasaportu, Hayvan İşletmesi Tescil Belgesi ve Zirai Gelir Belgelerini bu büroda Tek Adımda temin edebilecekler.” Şeklinde konuştu.