T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

OBAKÖY ÇOCUK TARIM AKADEMİSİ SAYIN VALİMİZ BÜLENT TEKBIYIKOĞLU İLE YENİ EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN KAPILARINI AÇTI

Yayın Tarihi : 12.10.2021

​Obaköy Çocuk Tarım Akademisi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı dönem, Sayın Valimiz Bülent TEKBIYIKOĞLU’nun teşrifleri ile düzenlenen törenle açıldı. Kırıkkale Valiliği Obaköy Projesi kampüsü içerisinde 12.000 m2 alan üzerine kurulu olan Obaköy Çocuk Tarım Akademisinde düzenlenen törene, Vali yardımcılarımız, İlçe Kaymakamlarımız, Kurum Müdürlerimiz, Şube ve İlçe Müdürlerimiz ve çok sayıda vatandaşımız da katıldı.

Törende bir konuşma yapan Sayın Valimiz Bülent TEKBIYIKOĞLU, çocuklarımız, tarım ve doğa gibi önemli unsurları bir araya getiren Obaköy Çocuk Tarım Akademisinin faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Tören açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ’da; Obaköy Çocuk Tarım Akademisi temel olarak “Çocuklarımız geleceğimizdir, geleceğin güvencesi tarımdır” teması etrafında çalışmalarını sürdüren bir tarım eğitim ve uygulama merkezidir. Çocuk tarım akademisinde amacımız; çocuklarımıza tarımı eğlendirerek öğretmek, toprağı, bitkiyi ve doğayı tanıtmak, çevre bilincini geliştirmektir. Sofralarımıza gelen gıdaların bütün üretim aşamalarından haberdar olmalarını sağlamak ve öğretmek, gıda güvenliği ve güvenilirliği konularında bilinçli nesiller yetiştirmektir.” Şeklinde konuştu.
Sözlerine kampüs alanında öğrencilerimize sunulan imkânlardan bahsederek devam eden YILMAZ, Obaköy Çocuk Tarım Akademisi hakkında detaylı bilgi verdi.
Protokol konuşmalarının ardından törene eğitim görmek üzere akademiye gelen ilköğretim çocuklarına Katılım Belgesi verilmesi ile devam edildi.