T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE VERİM KAYBI DESTEKLEMESİ, KURAKLIK ZARARI VE 2022 YILI BİTKİSEL ÜRETİM PROJLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 10.9.2021

​2021 Yılında İklimsel Faktörlere Bağlı Olarak Gerçekleşen Yetersiz Yağış Nedeniyle Verim Kaybı Yaşayan Çiftçilere Destekleme Ödemesi Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı sonrasında İl Müdürlüğümüzde değerlendirme toplantısı yapıldı. İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Müdürü Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, İlçe Müdürlerimiz ve ilgili teknik personellerimiz katıldı.

Toplantı sonrasında bir değerlendirme yapan İl Müdürümüz YILMAZ; “Cumhurbaşkanlığı kararı ile açıklanan destekleme ödemesi konusunda gerekli iş ve işlemleri değerlendirdiğimiz bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantımızda ayrıca kuraklık ve 2022 yılı için uygulanabilecek bitkisel üretimin geliştirilmesi projelerimizi de planladık. Amacımız çiftçimizin mağduriyet yaşamasına imkân vermeden işlemlerimizi tamamlamak ve 2022 yılı için kuraklığa dayanıklı çeşitler ile bitkisel üretim projeleri üretmek. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor. Şeklinde konuştu.