T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BÜYÜKBAŞ VE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK İŞLETMELERİNE MAKİNE, ALET VE EKİPMAN DESTEĞİ İLE İLİMİZDE 2,5 MİLYON TL’LİK PROJELER HAYATA GEÇTİ

Yayın Tarihi : 2.9.2021

​İl Müdürlüğümüz tarafından duyuruları yapılmış olan ve bizzat İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ’ın da başvuru daveti yaptığı “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi” projesi ile ilimiz işletmecilerinin 2,5 Milyon TL’lik proje başvurusuna hibe sağlandı.

Proje çalışmalarını yakından takip eden ve bu konuda bir değerlendirme yapan İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi kapsamında 23 ilimiz işletmecisine hibe desteği sağlandı. Bu tablo bizi memnun etti ancak daha da sevindirici olan bu destek kapsamında 2022 yılında da hibe sunulacak olmasıdır. Hedefimiz her proje de daha da fazla çiftçimizin, yetiştiricimizin desteklemelerden yaralanmasını sağlamak. Bu doğrultuda bilgilendirme çalışmalarımız mutlak şekilde devam edecek ancak çiftçilerimizi, yetiştiricilerimizi ve yatırımcılarımızı da diledikleri zaman İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ile iletişime geçerek bilgi almaya bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.
Sözlerinin devamında proje kapsamında ilimize 1.214.500 TL hibe sağlandığını belirterek devam eden YILMAZ, bu hibe desteği ile 23 yetiştiricimiz tarafından, 23 yem hazırlama makinesi, 18 hayvan kaşıma ünitesi, 14 seyyar süt sağım makinesi, 4 süt soğutma tankı, 80 otomatik suluk alındığını dile getirdi.