T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SAYIN VALİMİZ YUNUS SEZER CEVİZ VE BADEM BAHÇELERİNİN KİMLİKLENDİRİLMESİ ÇALIŞMALARINA KATILIP SERA İŞLETMELERİMİZDE İNCELEMLERDE BULUNDU

Yayın Tarihi : 9.6.2021

​İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Ceviz ve Badem Bahçelerinin Kimliklendirilmesi çalışmalarına bu gün Sayın Valimiz Yunus SEZER’de katıldı. Ekiplerimizle beraber Ahıllı Köyümüzde Kurulu 20 dekarlık ceviz bahçesinde incelemelerde bulunan Sayın Valimiz programının devamın da Hasandede Köyümüzde kurulan sera işletmelerimizi de ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında Sayın Valimize İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ eşlik ederek bilgi verdi.  

Sayın Valimize ilimizin ceviz ve badem bahçe varlığı ile seracılık faaliyetleri hakkında detaylı bilgi veren İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “İlimizde yaklaşık 750 adet ceviz bahçesi (6000 da) ve 250 adet badem bahçesi (3000 da) bulunmaktadır. Bakanlığımıza ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunduğumuz projeler ile bu yıl İlimizde toplam 300 dekar ceviz ve 150 dekar badem bahçesi kuracağız. Ceviz ve Badem Bahçelerinin Kimliklendirilmesi projesi bu yönüyle de büyük önem taşıyor.”dedi.
Programın devamında kurulan çilek bahçelerinde de bilgilendirmelerine devam eden YILMAZ; “Sayın Valim, geçtiğimiz yıllardan süregelen sera kurulum projelerimizle kurulan seralarımızda hasat çalışmaları devam ediyor. İl Müdürlüğümüz tarafından projelendirilerek hayata geçirilen seralarımızda çiftçilerimiz üretip kazanıyor, kazandıkça işletmelerini büyütüyor. Bu durumu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Sayın Valim hem seracılık, hem bahçecilik konularında hem de ilimizde tarımın gelişimi için atılacak adımlar konusunda verdiğiniz destek ve öncü adımlarınız ile çalışmalarımız artarak devam ediyor. Bu yıl projelerimiz ile kuracağımız seralar ile toplam sera alanımız 85 dekara çıkacaktır.” Şeklinde konuştu.