T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ÇOCUK TARIM AKADEMİSİNDE ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

Yayın Tarihi : 8.6.2021

​Obaköy projesi kapsamında İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda kurulan “Çocuk Tarım Akademisi” misafirlerini ağırlamaya başladı. Çocuklarımıza tarımı; toprakla buluşturup, eğlendirerek sevdirmeyi amaçlayan çocuk tarım akademisinde öncelikli olarak İlkokul çağındaki çocuklarımıza ve özel eğitim ihtiyacı duyan çocuklarımıza hizmet verilecek. Çocuk tarım akademisinde uygulamalı ve teorik olarak planlanan eğitimler İl Müdürlüğümüz Ziraat Mühendislerinden oluşan uzman bir ekip tarafından verilecek.

Faaliyetine İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ ve Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf TÜFEKÇİ’nin de katılımıyla, iki okulumuzun öğrencilerini misafir ederek başlayan Çocuk Tarım Akademisinde çocuklarımız eğlenerek öğrendikleri tarım ve doğayla iç içe bir gün geçirdi.
Eğitmenlerimiz gözetiminde çocuklarımız fide dikimi, tohum ekimi, yabancı ot mücadelesi gibi etkinlikler gerçekleştirdi. Çocuklarımızla yakından ilgilenen ve Çocuk Tarım Akademisi bünyesinde kurulan çilek bahçesinden toplanan çilekleri ikram eden İl Müdürümüz YILMAZ, burada bir değerlendirme yaparak; “Çocuklarımız geleceğimiz ve geleceğin var olması için tarım olmazsa olmazımız. Bu bilinç ve Sayın Valimizin bu konudaki destekleri bizleri çocuk tarım akademisi için daha büyük bir inanç ve fedakârlıkla çalışmaya itiyor. Burada çocuklarımız doğanın ve doğanın bize hediyesi olan tarımın anlamını yaşayarak öğrenecek. Bu şekilde çocuklarımız sofralarında tükettikleri gıdaların üretim safahatını da öğrenmiş olacaklar.” Şeklinde konuştu.