T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İLİMİZ ÇİFTÇİSİNE 2,7 MİLYON TL’LİK PROJE DESTEĞİ

Yayın Tarihi : 2.6.2021

​İl Müdürlüğümüz tarafından ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanarak KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulan 20 adet projemizden 9 adedi destek almaya hak kazandı.

Toplam bütçesi 2.690.361 TL olan projelerimiz için protokol imzaları; İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami ŞAHİN tarafından atıldı.
İmza töreni sonrasında bir açıklama yapan İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Sayın Valimizin destekleri ve önderliğinde hazırladığımız 20 projemiz ile başvurularımızı yaptık. Bu projelerimizden 9 tanesi destek almaya hak kazandı. Bu projelerimiz ile ilimizde ceviz ve badem yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması, örtü altı üretimin yaygınlaştırılması ve çilek yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması konularında destekler mevcut. İlimiz çiftçisini mümkün olan tüm imkanlardan yararlandırabilmek için çalışıyoruz ve bu doğrultuda en önemli paydaşlarımızdan biri de KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı. Proje çalışmalarımız devam ediyor. İlimiz çiftçisine hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.