T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İL MÜDÜRÜMÜZ SIRRI YILMAZ HAFTA SONU İŞLETME ZİYARETLERİ KAPSAMINDA BU HAFTA ÇELEBİ İLÇEMİZDEYDİ

Yayın Tarihi : 22.3.2021

​İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ’ın hafta sonları yaptığı işletme ziyaretleri devam ediyor. Bu hafta sonu Çelebi İlçemizde işletme ziyaretlerinde bulunan İl Müdürümüze, İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürümüz Ali DEMİR ve Çelebi İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Yıldıray AYAN da eşlik etti.

İşletme ziyaretleri kapsamında ilk olarak İl Müdürlüğümüz tarafından KOP Bölge kalkınma İdaresi Destekleri ile projelendirilerek kurulumu tamamlanan sera işletmesinde incelemeler de bulunan, sonrasında da Çelebi Kaymakamlığı tarafından kurulan Yöresel Ürünler Pazarını ziyaret eden YILMAZ bir değerlendirme yaparak; “KOP Bölge Kalkınma İdaresi Destekleri kapsamında projelendirdiğimiz seralarımızın kurulumları tamamlandı ve üretim başladı. Mevcut sera alanlarımızın artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.
Sözlerini ilimiz çiftçisini her türlü imkândan yararlandırmak için proje çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak sürdüren YILMAZ, projeler ve destekleme imkanlarından yararlanmak ya da bu konuda bilgi almak isteyen tüm çiftçilerimizi İl ve İlçe Müdürlüklerimizle iletişime geçmeye davet etti.