T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SAYIN VALİMİZ YUNUS SEZER PROJE ALANLARIMIZI GEZDİ

Yayın Tarihi : 3.3.2021

​Sayın Valimiz Yunus SEZER, İl Müdürlüğümüzce yürütülen “Köyümde Yaşamak İçin Bir SÜRÜ Nedenim Var” projesi uygulaması ve İl Müdürlüğümüz Tıbbı Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi kapsamında Çörek Otu ekilişine katıldı.

Proje alanlarında incelemelerde bulunan Sayın Valimiz Yunus SEZER’e, İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ tarafından projeler hakkında detaylı bilgi verildi. Sayın Valimiz Yunus SEZER incelemeleri sonrasında projelerden ve çiftçilerimizin memnuniyetinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. 
Ziyaret sonrasında bir değerlendirme yapan İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Sayın Valimize proje alanlarımızda detaylı bilgi verdik ve çörek otu ekilişimizi gerçekleştirdik. Projelerimiz artarak devam ediyor.” Şeklinde konuştu
Sözlerine “Tıbbi Aromatik Bitkilerin Yetiştiriciliği” projesi kapsamında Bahşılı ilçemizde 1.500 Dekar, İlimiz genelinde ise 4.000 Dekar alanda Çörek otu ve 300 Dekar alanda kimyon ile anason ekilişi gerçekleştirildiğini, ayrıca birçok yeni çeşidinde yaygınlaştırılması çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek devam eden YILMAZ, “Köyümde Yaşamak İçin Bir SÜRÜ Nedenim Var” projesi ile de ilimizde 145.000 baş olan küçükbaş hayvan sayısını 5 yıl içerisinde 200.000 baş küçükbaş hayvan varlığına ulaştırılmasının planlandığını belirtti.
Değerlendirmesinin son bölümünde çiftçilerimize seslenen YILMAZ; her konuda teknik destek almak ve projelerimizden yararlanmak için tüm çiftçilerimizi İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ile iletişime geçmeye davet etti.