T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAHŞILI ÇİFTÇİSİNE ÇÖREK OTU YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİM TOPLANTISI

Yayın Tarihi : 10.2.2021

​İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin ekilişlerinin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında Bahşılı ilçemizde Karaahmetli, Küreboğazı ve Sarıkayalar Köylerinde eğitim toplantıları düzenlendi.

İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ve Bahşılı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz koordinasyonuyla düzenlenen toplantılar da çiftçilerimize çörek otu yetiştiriciliği anlatıldı.
Yürütülen çalışmaları takip eden ve bir değerlendirme yapan İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin ekilişlerinin yaygınlaştırılması sadece ilimiz için değil ülkemiz için de önemli bir yere sahip. Bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmaların bir ayağını da eğitim toplantıları oluşturuyor. Amacımız çiftçimize alternatif ürünler sunarak gelir düzeyini arttırırken ülkemizin bu alandaki ihtiyacına da cevap vermek” şeklinde konuştu.
Sözlerini bu alandaki çalışmaların devam edeceğini vurgulayarak sürdüren YILMAZ, ayrıca Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Desteklemeleri kapsamında Tıbbı ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğine de destek olduğunu da hatırlatarak, bilgi ve teknik destek almak isteyen tüm çiftçilerimizi İl ve İlçe Müdürlüklerimizle iletişime geçmeye davet etti.