T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KIRIKKALE TARIM VİZYONU VE EYLEM PLANI İZLEME VE DEĞERLENDİRME KURULU TOPLANTISI

Yayın Tarihi : 3.2.2021

​Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme Kurulu 3. Toplantısı Vali Yardımcımız Sn. Ömer ULU başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan toplantıya, Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planı İzleme Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu üyeleri katıldı.
İl Müdürlüğümüz Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerimizin de hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “2017 yılında, İlimiz Tarım ve Hayvancılığının 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için Kırıkkale Tarım Vizyonu ve Eylem Planını hazırlayıp yürürlüğe koyduk. 2018-2022 yıllarını kapsayan bu eylem planı ile 5 adet gelişme ekseni, 61 adet eylem ve 5 yıllık performans göstergeleri belirlenmiştir. 5 yıllık çalışma planlarımız ve projelerimizi bu doğrultuda hazırlayıp yürütüyoruz. Her yılsonunda belirlediğimiz hedefleri değerlendirmek üzere Vali Yardımcımız Sn. Ömer ULU Başkanlığında sektör temsilcileri katılımıyla oluşturulmuş ‘’İl İzleme Değerlendirme Kurulu’’ ile çalışmalarımızı değerlendirmekteyiz. Bu yıl 3. Değerlendirme toplantımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Sözlerine eylem planı hakkında bilgi vererek devam eden YILMAZ; Bitkisel Üretimde Verim ve Kalitenin Arttırılması, Hayvansal Üretimde Verim ve Kalitenin Arttırılması, Gıda Arzı ve Güvenirliliğin Sağlanması, Tarımsal Altyapı ve Kırsal Kalkınma ve Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi ana başlıklarına yönelik projelerin hayata geçirildiğini ve bu doğrultuda çalışmalara devam edileceğini dile getirdi.