28.3.2018 / Gösterim Sayısı : 174

ÇİFTÇİLERİMİZİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

#Keskin çiftçi bilgilendirme Toplantısı

​İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ öncülüğünde 2017 yılında “Tarımda Bilgi Seferberliği Hareketi” sloganıyla yola çıkılarak başlatılan ilçe ve köy toplantıları hız kesmeden devam ediyor. 2017 yılında başlatılan tarımda bilgi seferberliği hareketinin devamı niteliğindeki ilçe ve köy toplantılarımıza Keskin İlçemizde devam edildi. Toplantı çevre köylerin muhtar ve çiftçilerinin geniş katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Düzenlenen toplantıda Tarım ve Hayvancılığın bir sektör işi olduğuna, bu sektörün birer paydaşı olduğumuz fikri etrafında ortak bir doğrultuda toplanarak bu alanda başarıya ulaşacağımıza değinen İl Müdürümüz Sırrı YILMAZ; “Sektörümüzün sadece finansal desteğe değil, bilgiye de ihtiyacı var. Kurumsal tecrübemiz ve teknik altyapımızdan edindiğimiz bu bilgiyi paylaşmak üzere buradayız ” şeklinde konuştu.
Ayrıca 2018 yılı Bitkisel Üretim Desteklemeleri, 2018 yılı Genç Çiftçi Desteklemesi, Buzağı Kayıplarının Önlenmesi, Kırsal Kalkınma Yatırımları başta olmak üzere birçok konuda çiftçilerimize bilgilendirme yapıldı. 
Müdürlüğümüzce düzenlenen bu toplantılarda üreticilerimizin talepleri ve karşılaştıkları sorunlar dinlendi, çiftçilerden gelen sorular yanıtlandı.''